Jak wyjść z długów? Szybkie wyjście z długich komorniczych

Jak wyjść z długów? Szybkie wyjście z długich komorniczych

Wysokie zadłużenia mogą spędzać nam sen z powiek, zwłaszcza gdy nie mamy możliwości spłaty nawet ich części, a wierzyciel stale nalicza nam coraz to wyższe odsetki. Warto jednak znaleźć rozwiązanie wyjścia z ciężkiej sytuacji finansowej, aby nie pogłębiać swoich kłopotów i nie narażać się na poważne konsekwencje prawne. Zdarza się, że jesteśmy w stanie uniknąć egzekucji komorniczej, korzystając z dostępnych ofert w firmach pozabankowych.

Jednak w sytuacji, gdy komornik zajął już nasze konto, a my nie wiemy, jak poradzić sobie z wydatkami na życie, sytuacja wydaje się o wiele bardziej skomplikowana. Jak wyjść z długów w szybki i bezproblemowy sposób? Czy istnieje opcja, dzięki której możemy wrócić do normalności bez wysokich kosztów i spirali zadłużenia?

Jak wyjść z długów? Porady

Zdarza się, że nasze dochody są nieregularne lub ich wysokość jest zbyt niska na pokrycie naszych podstawowych potrzeb. Nie zawsze wiemy, jak poradzić sobie z tą sytuacją, dlatego też sięgamy po pomoc firm finansowych. Oczywiście, oferty banków i instytucji pozabankowych mogą okazać się swoistym wybawieniem, gdy nasze kłopoty materialne stale się pogłębiają. Dzięki zaciągnięciu chwilówki czy pożyczki możemy ekspresowo spłacić zaległości lub pokryć pilne rachunki i wydatki na utrzymanie.

Problem powstaje jednak, gdy nie dajemy rady spłacać zobowiązań i decydujemy się na zaciąganie kolejnych kredytów. Wówczas wpadamy w spiralę zadłużeń, z której ciężko samodzielnie się wydostać. Czy w takiej sytuacji istnieje możliwość, dzięki której będziemy mogli odbudować nasz budżet i pozbyć się zadłużeń? Warto sprawdzić sposoby, jak wyjść z długów.

Jak wyjść z długów nie mając pieniędzy?

Jeśli nie mamy środków na spłatę zaległości, a liczba rat pozostałych do uiszczenia stale się powiększa, wydaje nam się, że nie mamy już wyjścia i musimy pogodzić się z egzekucją komorniczą. Nic bardziej mylnego. Istnieje wiele sposobów na to, jak wyjść z długów nie mając pieniędzy, a nawet nie pracując na pełen etat. Możemy wówczas zdecydować się na wzięcie pożyczki w firmie pozabankowej, jednak pamiętajmy, że gdy mamy już kilka zaległych do spłaty, nie warto stale się zadłużać, gdyż nie jest to rozsądne rozwiązanie.

Jedną z najlepszych pomocy w wyjściu z długów okazuje się konsolidacja, czyli tzw. kredyt konsolidacyjny. Takie zobowiązanie możemy zaciągnąć zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Pamiętajmy jednak, że jeśli nasze długi opiewają na wysokie kwoty, mamy złą historię kredytową i jesteśmy wpisani do rejestrów osób zadłużonych, prawdopodobnie każdy bank odrzuci nasz wniosek.

Jest to spowodowane faktem, iż wszystkie instytucje finansowe bardzo skrupulatnie sprawdzają swoich potencjalnych kredytobiorców pod kątem wiarygodności i wypłacalności. Banki muszą mieć stuprocentową pewność, że klient podpisujący z nimi umowę, będzie w stanie bez przeszkód spłacać miesięczną ratę według harmonogramu. Z tego też powodu, gdy nie mamy dobrej historii w BIK lub nasze dane widnieją w KRD, BIG, nie mamy szans na kredyt konsolidacyjny.

Jeśli zastanawiamy się, jak wyjść z długów, pamiętajmy, że konsolidacja nie jest dostępna wyłącznie w bankach. To, że jedna instytucja finansowa nie daje nam szans na pomoc, nie oznacza, że nie znajdziemy jej w innej. Możemy wówczas skorzystać z ofert firm pozabankowych, które weryfikują swoich klientów nieco łaskawszym okiem.

W parabankach znajdziemy niezliczoną liczbę ofert, które skierowane są do osób zadłużonych. Bez problemu skorzystamy z pożyczki konsolidacyjnej, która umożliwi nam natychmiastową spłatę długów. Dzięki temu pozbędziemy się zaległości, a zyskamy jeden — nowy — kredyt do spłaty na lepszych warunkach. Dodatkowo, możemy w ten sposób uniknąć postępowania egzekucyjnego, gdyż komornik nie rozpocznie pobierania naszych środków, gdy dług zostanie w pełni uiszczony.

Jak wyjść z długów komorniczych?

Co w sytuacji, gdy wobec naszych zadłużeń toczy się się już egzekucja komornicza? Czy również w tym przypadku możliwe jest wyjście z zadłużeń i pozbycie się komornika z konta? Będąc w takim położeniu także możemy podjąć próbę skonsolidowania długów, spłacenia zaległości z kredytu i zablokowania postępowania egzekucyjnego.

Pamiętajmy, że komornik może pobierać wyłącznie określoną kwotę miesięczną, pozostawiając nam taką sumę, którą umożliwi nam pokrycie podstawowych wydatków na utrzymanie. Jeśli kwota zabierana przez firmę jest zbyt wysoka, a my nie mamy środków na życie, możemy napisać skargę na komornika.

Jak wyjść z długów krok po kroku?

  1. Sprawdź ranking konsolidacji online.
  2. Porównaj warunki pożyczki konsolidacyjnej. Pamiętaj, że korzystna oferta powinna posiadać mniejszą ratę miesięczną niż suma rat Twoich dotychczasowych zobowiązań. Warto również zwrócić uwagę na wydłużenie okresu kredytowania, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko problemów ze spłatą nowego zobowiązania.
  3. Złóż wniosek przez internet do wybranej firmy pożyczkowej.
  4. Potwierdź swoją tożsamość przelewem na kwotę 1 zł.
  5. Poczekaj na decyzję kredytową.
  6. Podpisz umowę mailowo, telefonicznie lub podczas osobistej wizyty w banku.
  7. Środki z nowego kredytu zostaną automatycznie przeznaczone na spłatę Twoich długów.
  8. Pozostanie Ci jedna pożyczka do spłaty na nowych — korzystniejszych — warunkach.

Inne artykuły

dług komorniczydług komorniczy jak wyjśćdługich komorniczychJak wyjść z długówkomornik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *